گجت

گجت های کوچک با قابلیت شارژ توسط فناوری NFC

فناوری جدید NFC به کاربران این امکان را می دهد تا گجت های کوچک خود را با کمک تراشه NFC شارژ کنند. این روش تنها برای دستگاههای IoT کوچک مناسب است و نمی توان از آن برای شارژ گوشی های هوشمند استفاده کرد.

به نقل از Android Authority، محققان NFC فناوری جدیدی را برای شارژ دستگاه های کوچک معرفی کرده اند. در این روش تنها می توان برق 1 واتی را به دستگاه موردنظر منتقل کرد و این روش شباهتی به شارژ های سریع چندین واتی ندارد. در این روش میتوان گجت های کوچک مانند ایربادز و یا مچ بندهای هوشمند را شارژ کرد.

فناوری جدید شارژ وایرلس WLC به آنت موبایل این امکان را می دهد تا بتواند عمل شارژ کردن را انجام دهد. این روش تنها در گوشی هایی که از NFC پشتیبانی می کنند امکان پذیر است. این روش تنها برای گجت های کم مصرف طراحی شده است. قرارگیری تراشه NFC در دستگاه های کوچک این امکان را به سازندگان می دهد تا بدون قراردادن تراشه های شارژ معکوس در دستگاه هایی مانند گوشی های همراه، هزینه های کمتری داشته باشند. بدین ترتیب با تحول شارژ دستگاه های کوچک، نیاز به قرارگیری قطعه شارژ در گوشی های موبایل نیست. قرارگیری این تراشه در گجت های هوشمند و حذف قطعات مربوط به شارژ وایرلس فضای بیشتری را در اختیار سازندگان قرار می دهد که می توانند به دیگر قطعات مانند باتری اختصاص دهند.

منبع
techna.news
برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن