کاربردهای اینترنت اشیا

پیشرفت در مراقبت بهداشت دیجیتال (ردیاب عرق پوشیدنی)

خطرات ناشی از کم آبی بدن واقعی است. عوارض جانبی ناشی از نوشیدن آب ناکافی شامل افزایش خطر صدمه به ورزشکاران ، استرس به سیستم قلبی عروقی ، کوچک شدن موقتی مغز از جمله کاهش توجه و حافظه و همچنین سایر مشکلات است.

اما تعیین میزان نوشیدن آب به طور سنتی دشوار بوده است. محققان دانشگاه کالیفرنیا ، برکلی و در دانشگاه نورث وسترن با اختراع یک پچ(patch) که سدیم موجود در عرق را از پوست اندازه می گیرد ، به دنبال بهبود وضعیت هستند

تلاش نورت وسترن ، با حمایت Gatorade ، به بیماران این امکان را می دهد تا مشخص کنند که آیا آنها باید آب بیشتری بنوشند و الکترولیتها(electrolytes) را دوباره پر کنند. این فناوری همچنین می تواند یک نشانگر تجاری برای فیبروز کیستیک را نشان دهد. قابلیتهای تشخیصی آن می تواند در طول زمان شامل بیماریهای دیگری شود. این فناوری همچنین می تواند یک نشانگر زیستی برای بیماری فیبروز کیستیک( cystic fibrosis ) باشد و آن را نشان دهد. قابلیتهای تشخیصی آن می تواند در طول زمان شامل بیماریهای دیگری شود.

تحقیق برکلی با هدف بهبود درک دانشمندان از معیارهای عرق و درک تفاوت در نسبت عرق به خون در بیماران سالم و دیابتی منجر شد.دانشمندان برکلی همچنین در مقاله ای که در مجله ساینس منتشر شده است نتیجه گرفتند که نظارت بر عرق کردن ابزاری مناسب برای ردیابی وضعیت هیدراتاسیون(hydration) است ، در عین حال برای تعیین چگونگی تأثیر عواملی مانند سن ، توده بدن و رژیم غذایی در ترکیب عرق ، تحقیقات بیشتری لازم است.

در طولانی مدت ، سنسورهای کنترل عرق می توانند مستقیماً در لباس تمرین ادغام شوند. “به عنوان مثال شلوارهای لیکرا یا یوگا مناسب هستند زیرا آنها برای مدت طولانی تری با پوست شما در تماس خواهند بود”. “Mallika Bariya از دانشگاه کالیفرنیا در برکلی به NPR گفت.

منبع
دنیای IoT امروز
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن